רפואה משלימה ואלרגיה
 

אלרגיה היא רגישות יתר תגובתית של הגוף או חלק ממנו למגע חיצוני, תגובה זו שונה בעוצמתה מזו של אדם נורמלי. תגובת אלרגיה יכולה להיות קלה עד קשה ויכולה לגרור בעקבותיה מספר רב של סימפטומים. נזכיר חלק מהם:

קשיי נשימה, עניים מגרדות ודומעות, התעטשויות, סינוסיטיס, סתימת דרכי הנשימה, גרד ואדמומיות בעור, רגישות לתרופה או עקיצת דבורה יכולים להוביל במיקרים מסוימים אף למוות.
 

למה אנחנו מפתחים אלרגיה?


כאן התשובה פשוטה, יכולה להיות לנו אלרגיה להכל כמו שזה נשמע ישנם אנשים שמפתחים אלרגיה לחיית המחמד שלהם, למרכיב מסוים במזון שהם אוהבים, וישנם אפילו מקרים של אלרגיה לבן או בת הזוג. גורמי אלרגיה ידועים הם מוצרי חלב, אבק, קרדיט הבית, תרופות, עקיצת דבורה או חרקים למינהם,פריחת הדרים או עצים, דשא והרשימה עוד ארוכה.
חוקרים מצאו כי אלרגיה היא כשל במערכת החיסון שמיתיחס לחומר לא מזיק כאל פולש. משום כך, הגוף  מיצר תגובה לא פורפוציונאלית בכדי להגן על עצמו וכך נוצרת אלרגיה.

אלרגיה- טיפול


טיפול תרופתי קונבנציונאלי כנגד אלרגיה יכלול בדרך כלל אנטי היסטמינים ולעיתים מתן סטרואידים כדי לדכא תגובה אלרגית. רפואה משלימה מציעה מספר שיטות לטיפול באלרגיה שמניבות תוצאות מצוינות בדרך כלל ולאורך זמן. הראשונה שבהם היא טיפול בדיקור שהוכח כמעלה את תגובת מערכת החיסון ומחזק אותה. ניתן במקביל לתת גם צמחי מרפא סיניים מותאמים. אישית לכל מטופל לפי הסימפטומים שהוא מציג .תזונה, צריך כמובן להתיחס לתזונת האדם האלרגי ולבדוק דפוסי אוכל שיתכנו כגורמי אלרגיה.

סיפור מקרה אלרגיה


ענבל בת 28 הגיעה למרפאה מאחר ובכל עונת מעבר היא סובלת מסתימת דרכי הנשימה על ידי נזלת. זוהי אלרגיה בלתי נשלטת. הטיפול הקונבנציונאלי שקיבלה הוא מתן סטרואידים שהקלו במידה מסוימת. לאחר אבחון אותה אלרגיה ומתן 3 טיפולי רפואה משלימה הכוללים דיקור וצמחי מרפא עינבל יכולה לנשום ולהריח בחופשיות. אותה אלרגיה שכה סבלה ממנה לא נעלמה לגמרי, אך מצבה הוקל לאין שיעור. מי שחפץ לדבר עם ענבל ומטופלים נוספים מוזמן לפנות למרפאה ונפנה אותו בשמחה.

המלצות להתמודדות עם אלרגיה

א) כמובן, ראשית נסו להימנע ממגע עם כל גורם אלגיה.

ב) במקרים של כאבי בטן או תופעות במערכת העיכול הורידו את האוכל העקרי שאתם צורכים לכמה ימים ובידקו אם התופעות נעלמו.

ג) במידה ויש דלקת באף עם נזלת יש לעשות שטיפה שלהאף עם כוס מים + כפית מלח ים בוקר ובערב. יש להזריק את המים לאף בעזרת מזרק עד שמרגישים שהמים יורדים לגרון ואז לירוק אותם החוצה.

ד) במידה ואין לכם אלרגיה לכך, הרבו באכילת כוסברה תפוזים מנדרינות ואשכוליות.

ה) פעילות גופנית של הליכה 30 דקות ביום תורמת לבריאות. זאת, גם בלי קשר להופעת אלרגיה.

קבל\י ניוזלטר ומבצעים חמים למייל

עמוד הבית | סימפטומים | מאמרים | טיפולים | חנות און ליין | צור קשר | תקנון | שותפים | שאלות נפוצות עקבו אחרינו | |

לייבסיטי - בניית אתרים